SENDİKAMIZ İSTİKRARLI BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘işkollarındaki işçi sayıları ve sendikaların üye sayılarına ilişkin 2023 Ocak ayı istatistikleri’ açıklandı.

Sendikamız HAK-İŞ/HİZMET-İŞ’in, Temmuz 2022 istatistiklerinde 252 bin 612 olarak belirlenen üye sayısı, 2023 Ocak ayı itibarıyla 256 bin 625 oldu.

HAK-İŞ’in ve Genel İşler İşkolu’nun En Büyük Sendikasıyız

Genel İşler İşkolunda çalışan toplam 916 bin 585 emekçinin yüzde 28’ini temsil eden HİZMET-İŞ Sendikamız, HAK-İŞ’in ve Genel İşler İşkolu’nun en büyük sendikası konumunu devam ettirdi.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ, En Büyük Konfederasyon Olma Yolunda İlerliyor

HAK-İŞ Konfederasyonumuz Temmuz 2022’de 764 bin 628 olan üye sayısını, 787 bin 747’ye yükseltti. Çalışanların güvenini kazanmaya ve istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden HAK-İŞ, Türkiye’nin en büyük emek konfederasyonu olma yolunda ilerliyor.

İşkolumuzdaki Tüm Emekçileri Sendikamızda Örgütlenmeye ve Mücadelemize Ortak Olmaya Davet Ediyoruz

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası olarak, emekçiler tarafından Sendikamıza verilen sorumluluğunun farkındayız. 45 yıldır sendikal mücadeleye kılavuzluk ve liderlik eden Sendikamız HAK-İŞ/HİZMET-İŞ’e teveccüh gösteren tüm emekçilere şükranlarımızı sunuyoruz. Erdemli bir sendikal inşa için Genel İşler İşkolunda çalışan tüm emekçi kardeşlerimizi Sendikamızda örgütlenmeye davet ediyoruz.