Ana Sayfa » Genel » KESKİN: HEDEFİMİZ; ZİRVEDE SÜREKLİLİK…

KESKİN: HEDEFİMİZ; ZİRVEDE SÜREKLİLİK…

Sendikamızın Şube, İl ve Bölge yöneticileri, işyeri sendika temsilcileri ve komite başkanlarını kapsayan bölgesel eğitim seminerlerimiz devam ediyor.

Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, HİZMET-İŞ Sendikamızın en büyük işçi sendikası konumuna yükselmesinde, verilen eğitimler ve temsilcilerimizin büyük payı olduğunu söyledi.

Keskin, “Yeni hedefimiz; “Zirvede Süreklilik”tir. Eğitimlerimizi aralıksız sürdürüyor, bütün temsilcilerimizi eğitime tabi tutmaya çalışıyoruz. İşyeri sendika temsilcilerimiz her geçen gün daha bilgili, yeniliğe daha açık ve kapsayıcı olmalı” dedi.

Basın, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, HİZMET-İŞ Sendikamızın Yalova’da gerçekleştirilen Eğitim Seminerinde konuştu. 24-27 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen Seminere, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Canpolat, İstanbul 6 No’lu Şube Başkanımız Serdar Cafer Özkul ve şube yönetim kurulu üyelerimiz ile işyeri sendika temsilcilerimiz ve şube komite başkanlarımız katıldı.

Eğitim Seminerinde yaptığı konuşmada, HİZMET-İŞ Sendikamızın Zirve’ye ulaşmasında geçen emeklerinden dolayı başta Sayın Genel Başkanımız Mahmut Arslan olmak üzere, yönetim kurulu üyelerimiz, tüm şube/il başkanlarımız ve işyeri sendika temsilcilerimize teşekkür eden Keskin, en büyük sendika olma başarısının tüm teşkilatımız için büyük bir onur olduğunu söyledi.

TAŞERON EMEKÇİLER KADROLU İŞÇİ STATÜSÜNDE İSTİHDAM EDİLMELİ

Konuşmasında taşeron işçiliği sorununa da değinen Keskin, HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikamızın verdiği mücadele sonucunda, kamuda çalışan taşeron firma işçilerine geçmişte bir kısım yasal hakların verildiğini hatırlatarak, “Taşeron işçiliğinde çözüme giden yol, sendikal örgütlülük ve sendikal mücadeledir. Bu bilinçle konuyu sürekli gündemde tutuyor, süreci takip ediyor; kadro ve diğer taleplerimizi ilgili mercilere iletiyoruz” şeklinde konuştu.

2014 yılında taşeron işçilere bir kısım yasal hakların verildiğini ve bunun, HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikamızın mücadelesiyle gerçekleştiğini hatırlatan Keskin, “Hükümetin açıklamalarına göre, taşeronla ilgili çalışmalar birkaç ay içinde neticelendirilerek Meclis’e sevkedilecek. Mücadele etmeden olmaz; süreci yakından takip ediyor ve taleplerimizi iletiyoruz. Talep ve umudumuz, tüm taşeron emekçilerinin kadrolu işçi statüsünde istihdam edilmesidir” dedi.

Seminerde İstanbul 1 No’lu Şube Başkanımız Mustafa Canpolat ile İstanbul 6 No’lu Şube Başkanımız Serdar Cafer Özkul da bir selamlama konuşması yaptılar.

SENDİKAL KİMLİK VE HUKUKSAL FARKINDALIK DERSLERİ VERİLDİ

Eğitim Seminerinde, Genel Başkan Danışmanız Yahya Düzenli “Sendikal Kimlik ve Aidiyet”, Hukuk Müşavirlerimizden Kürşat Kaya “Sendika-İşçi-İşveren ilişkilerinde Hukuk” konulu sunumlar yaptılar.

Katılımcılara “Katılım Belgesi”nin verildiği seminerde, bir de sınav yapılarak başarı olanlar ödüllendirildi.

Eğitim Semineri, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.