Ana Sayfa » GENÇLİK KOMİTESİ HABERLERİ » KOMİTELERİMİZ, GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZLA BULUŞTU

KOMİTELERİMİZ, GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZLA BULUŞTU

Genel Merkez Gençlik ve Kültür-Sanat Komitelerimiz, Türk Kızılay’ı katkılarıyla ‘Görevimiz İyilik’ teması ile hazırlanan programda HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası Kocaseyit İlkokulu öğrencileriyle bir araya geldi.

Programa; Genel Merkez Gençlik Komite Başkanımız Şifa Zeynep Kaya, Genel Merkez Kültür-Sanat Komite Başkanımız Sevda Gülce Özyurt, Türk Kızılay’ı çalışanları ve personellerimiz katıldı.

Sendikamız tarafından 2019 yılında Seyit Onbaşı’nın 80. ölüm yıl dönümünde öğrencilerin kullanımına sunulan HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası Seyit Onbaşı İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte geleceğimizin teminatı çocuklarımızla, Kızılay’ın görevleri ile yardımseverlik, merhamet, gönüllülük, sevgi, hoşgörü, paylaşmak, iyilik, değerlerine ilişkin konuşuldu.

İyilik ve yardımseverlik denilince Türkiye’nin akla ilk gelen ülke olduğunu ifade eden Genel Merkez Gençlik Komite Başkanımız Şifa Zeynep Kaya, “İyilik yapmak, iyilikleri anlatmak bizim medeniyetimizin kültürü ve mirasıdır. Dünyanın neresinde bir mağdur ve mazlum mazlum varsa bizden alacaklıdır diyen Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın bize çizdiği yolda iyiliğin, dürüstlüğün ve emeğin yoludur” dedi.

Sendikamız tarafından yaptırılan okulda çocuklarımızla bir arada oldukları için mutlu olduklarını, programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Genel Merkez Kültür-Sanat Komite Başkanımız Gülce Ekmen, “Sendikamız yaptıklarıyla Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu kanıtlamış bir işçi örgütüdür. Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın liderliğinde Sendikamızın iyilik zincirini daha da genişleterek tüm dünya sathına yaymak bizlere düşen en büyük sorumluluktur” şeklinde konuştu.