Ana Sayfa » GENÇLİK KOMİTESİ HABERLERİ » GENÇLİK KOMİTEMİZ, KARADAĞ’DA BÖLGESEL SENDİKA AKADEMİSİ EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI

GENÇLİK KOMİTEMİZ, KARADAĞ’DA BÖLGESEL SENDİKA AKADEMİSİ EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI

Erasmus + kapsamında AB finansmanı ile desteklenen ‘Trade Unions New Impetus for Youth Participation’ Projesi dahilinde gerçekleştirilen ‘Sendika Akademisi Eğitim Programı’ Türkiye, Karadağ, Makedonya, Sırbistan, Slovenya, Yunanistan ve Bosna-Hersek’ten gelen 50’den fazla genç sendikacı ile 15 -19 Eylül 2023 tarihleri arasında Karadağ’ın Canj bölgesinde gerçekleştirildi.

Eğitim programına Sendikamızı temsilen; Genel Merkez Gençlik Komite Başkanımız Şifa Zeynep Kaya, Uluslararası İlişkiler Uzmanımız Burhan Yıldız, Toplu İş Sözleşmesi Daire Uzmanımız Av. Gülsüm Hilal Tiryakioğlu, Konya 1 No’lu Şubemizin Gençlik Komite Başkanı Mehmet Bağdagül ve Mersin Şubemizin Gençlik Komite Başkanı Deniz Bozkurt katıldı.

Sendika Akademisine katılım sağlayan heyetimiz, eğitim seansları ve grup çalışmalarında Sendikamızın taşeron mücadelesi, dijitalleşme çalışmaları, komite çalışmaları ve gençlik faaliyetleri ile ilgili detaylı bilgileri genç sendikacılarla paylaştı.

Genç sendikacılar için ortak olarak geliştirilen müfredat temelinde, katılımcılar sendikacılığın temellerini, sendikaların rolünü ve önemini, iş haklarını ve diğer sosyal hakların uygun korunmasının gerekliliğini öğrendi.

Programda ayrıca Gençlik Komitelerinin güçlendirilmesi, sendika üyeleri için motive edici, eğitici ve rol model olarak hareket edecek genç sendika liderlerinin eğitilmesine odaklanıldı.