Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » YOZGAT BELEDİYE ŞİRKETİ ‘YBK’ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

YOZGAT BELEDİYE ŞİRKETİ ‘YBK’ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız HİZMET-İŞ ile Yozgat Belediye Şirketi olan ‘YBK İnşaat Temizlik ve TİC. LTD. ŞTİ.’ ile toplu iş sözleşmesi Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız ve Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan tarafından imzalandı.

3 yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi gereği, üyelerimizin taban yevmiyeleri 75 TL ve 85 TL olarak belirlenirken, ortalama üyelerimizin yevmiyelerine ve sosyal haklarına 1’inci yılın ilk altı ayı %20, ikinci altı ayı için %4, 2’nci yıl birinci altı ayı için %4, ikinci altı ayı için %4, 3’ncü yıl birinci altı ayı için %4 ve ikinci altı ayı için ise %4 artış sağlanmış oldu.

Törende konuşan Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız, “Üyelerimizin yılda aldıkları 5 yevmiye ikramiye tutarı, yılda 52 yevmiyeye yükseltilmiştir. Yapılan yeni toplu iş sözleşmesi ile birlikte üyelerimizin aylık ücretlerine 300-400 TL oranında zam yapılmıştır. Belediye Başkanımız Arslan, göreve geldiği günden bu güne kadar işçilerimizin maaşlarını alın teri kurumadan gününde ödemiştir. YBK İnşaat Temizlik ve TİC. LTD. ŞTİ.’inde çalışan üyelerimizin imzalanan toplu iş sözleşmesi ile mutlu sona ulaşmışlardır. Önemli olan işçinin alın teri kurumadan ücretini gününde ödemektir” diye konuştu.