Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » TRABİTAŞ A.Ş. İŞÇİLERİ HİZMET-İŞ’Lİ OLDULAR KAZANDILAR

TRABİTAŞ A.Ş. İŞÇİLERİ HİZMET-İŞ’Lİ OLDULAR KAZANDILAR

HİZMET-İŞ Sendikamız ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan TRABİTAŞ A.Ş. arasında imzalanan ilk toplu iş sözleşmesi TRABİTAŞ A.Ş. işçilerini sevindirdi.

Sendikamıza üye olmadan daha önce asgari ücretle sendikasız ve sosyal haklardan yoksun olarak çalışan 156 TRABİTAŞ A.Ş. işçisi, HİZMET-İŞ Sendikamıza üye olarak hem ücret artışına hem de sosyal haklarına kavuştular.

TRABİTAŞ A.Ş. ile 1,5 yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi gereği, TRABİTAŞ A.Ş. işçilerinin maaşlarına altı aylık dilimler halinde yüzde 7’şer oranında zam yapıldı. İşçiler sözleşme ile ikramiye, bayram yardımı, öğrenim yardımı, aile ve çocuk yardımı ile yemek, yakacak ve sorumluluk zammı gibi sosyal yardımlara da kavuştular.

TRABİTAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kalaycı ile HİZMET-İŞ Sendikamız Trabzon Şube Başkanı İsmail Hakkı Kaplan tarafından imzalanan toplu iş sözleşmesi töreninde, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, başkan vekili Seyfullah Kınalı, Genel Sekreter Yardımcısı Av. Mustafa Kurtuluş, TRABEL A.Ş. Genel Müdürü Metin Öztürk ile Trabzon Şube Sekreterimiz Şevket Çelik de yer aldı.

İmzalanan toplu iş sözleşmesini değerlendiren Trabzon Şube Başkanımız İsmail Hakkı Kaplan, sözleşmenin hayırlı olmasını dileyerek, sözleşmede emeği geçenlere teşekkür etti.