Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » YOZGAT/DOĞANKENT BELEDİYESİ İLE ÜÇ YILLIK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

YOZGAT/DOĞANKENT BELEDİYESİ İLE ÜÇ YILLIK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ile Yozgat’a bağlı Doğankent Belediyesi arasında üç yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız ile Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur arasında imzalanırken, sözleşme kapsamında üyelerimizin taban yevmiyelerine birinci yıl %12, ikinci yıl %12, üçüncü yıl ise yine %12 oranında zam yapıldı.  Sözleşme kapsamında ayrıca her ay maaşla birlikte ödenmek üzere sosyal yardım paketi olarak birinci yıl net 300 TL, ikinci yıl net 350 TL, üçüncü yıl net 400 TL ödenecek.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız, “Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçen, alın teri ve emeğin karşılığını zamanında ödeyen Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur’a şahsım, yönetim kurulumuz ve üyelerimiz adına teşekkür ederim. İmzalanan toplu iş sözleşmesi Sendikamıza, Doğankent Belediyesine ve tüm çalışanlara hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Törende konuşan Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur ise “Görevde olduğumuz süre içerisinde, emekçi kardeşlerimizin alın teri kurumadan emeklerinin karşılığını zamanında ödedik. Cenab-ı Allah yardımı ile görevde olduğumuz sürece de, çalışan kardeşlerimizin altın teri kurumadan emeklerinin karşılığını zamanında ödeyeceğiz” şeklinde konuştu.