Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » YOZGAT/AKDAĞMADENİ,AYDINCIK,YENİFAKILI VE SARAYKENT BELEDİYELERİNDE EK PROTOKOL SEVİNCİ

YOZGAT/AKDAĞMADENİ,AYDINCIK,YENİFAKILI VE SARAYKENT BELEDİYELERİNDE EK PROTOKOL SEVİNCİ

Sendikamız ile Akdağmadeni, Aydıncık, Yenifakılı ve Saraykent Belediyeleri arasında ek protokoller imzalandı.

İmzalanan ek protokoller gereğince üyelerimizin günlük ücretlerine 2022 yılı için memur ücretlerine gelecek artış oranında zam yapıldı. Ayrıca 2023 yılı ocak ayında da memur ücretlerine yapılacak enflasyon zammı sendikamız üyesi emekçilerin ücretlerine yansıtılacak.

Ülkemizde yaşanan yüksek enflasyona kayıtsız kalmayarak ek protokolleri imzalayan, Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın’a,  Aydıncık Belediye Başkanı Ahmet Koçak’a, Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Öçal’a ve Yenifakılı Belediye Başkanı Soner Yalçın’a ayrı ayrı teşekkür eden Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız, “Şubemizin örgütlü olduğu 55 işyeri var. İmzaladığımız toplu iş sözleşmesi ve ek protokoller ile örgütlü olduğumuz 49 işyerinde üyelerimizin ücretlerine enflasyon farkını yansıttık. Allah’ın yardımıyla enflasyon farkını almayan tek bir üyemiz kalmayana kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” dedi.