Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » TOKAT BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

TOKAT BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

Sendikamız ile Tokat Belediyesi arasında 129 üyemizi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Şube Başkanımız Resul Demir ve Yerel Sen Genel Sekreteri Yahya Bilgin arasında imzalandı.

Tokat Şube Başkanımız Resul Demir, sözleşmeyi başarılı bir sözleşme olarak değerlendirdi. Yeni kadro alan arkadaşlarımızın sendikalı olması noktasında belediyede hızlı davrandıklarını ve bütün arkadaşların Sendikamız üyesi olduğunu belirten Demir, Tokat Belediyesi ile sendikamız arasındaki olumlu kurumsal ilişkinin devamını diledi. Demir, üyelerimizin haklarının zamanında ödenmesinden dolayı da başkan Eroğlu’na teşekkür etti.

Başkan Eroğlu da yaptığı açıklamada, “Her zaman işçi kardeşlerimizin yanında olmaya gayret ettik. Her doğrultuda alan değil, veren taraf olmaya çalıştık. İşçilerimizin emeklerinin karşılığını en iyi şekilde almaları için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Tokat Belediyesi olarak güzel bir şekilde işverenle işçi hep birlikte güzel işler başarıyoruz. Toplu sözleşmemizi artık imza aşamasına getirdik. 55 Günlük sürede protokolümüzü tamamlayarak son aşamaya getirdik” dedi.

2 yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi ile ücret ve sosyal haklarda altı aylık dilimler halinde artışlar sağlandı. İlk altı ay için ücretlerde %5, sosyal haklarda %10, ikinci altı ay için ücretlerde %5, sosyal haklarda %10 artış sağlandı. Üçüncü altı ay için ücretler ve sosyal haklarda aynı oranlarda %5 artı enflasyon farkı, dördüncü altı için ücretler ve sosyal haklarda aynı oranlarda %5 artı enflasyon farkı uygulanacak.