Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SİİRT BELEDİYESİ’NDE ÇİFTE SEVİNÇ

SİİRT BELEDİYESİ’NDE ÇİFTE SEVİNÇ

Sendikamız ile Siirt Belediyesi ve şirketi Personel A.Ş. arasında devam eden ek protokol görüşmeleri anlaşmayla sonuçlanarak imzalandı.

Üyelerimiz tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanan ek protokol imza törenine; Siirt İl Başkanımız Bahattin Olgaç, Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Siirt İl Başkan Yardımcımız Mehmet İhsan Karsak, Siirt Belediye Başkan Yardımcıları Kadir Yıldız ve Abdülmecit İlhan ve Siirt Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Yaşar Çakır katıldı.

İmzalanan ek protokolle birlikte üyelerimizin taban yevmiyelerine 90 TL seyyanen zam yapıldı. Yapılan zamla birlikte Siirt Belediyesi’nde en düşük yevmiye 401 TL, Siirt Belediyesi şirketi Personel A.Ş. de ise en düşük yevmiye 305 TL oldu.

Emekçileri enflasyona karşı koruyan Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hacıbektaşoğlu’na teşekkür eden Siirt İl Başkanımız Bahattin Olgaç, “Üyelerimizi yüksek enflasyona ezdirmemek için mücadele ediyoruz. Siirt Belediyemiz de bu mücadelemizin başarıya ulaşmasından ötürü mutluyuz, gururluyuz.  Ekonomik anlamda zor günlerden geçtiğimiz bugünleri yine karşılıklı anlayış ve dayanışmamızla atlatacağız. Üyelerimizin hakları için Sayın Valimiz ve ekibiyle ilmek ilmek çalıştık, sonunda ek protokolümüzü imzaladık. Cenab-ı Allah emeği geçenlerden razı olsun” dedi.