Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE YILDIRIM BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE YILDIRIM BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

Sendikamız ile Bursa / Yıldırım Belediyesi arasında 2 yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi ile üyelerimizin ücretlerinde her altı ay için yüzde 5, sosyal haklarında ise yüzde 15 oranında artış sağlandı.

Toplu iş sözleşmesi Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Başkan Vekili Hüseyin Öz, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Bursa Şube Başkanımız Mehmet Keskin ve Yerelsen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun tarafından imzalandı.

İmza töreninde konuşan Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Başkan Vekili Hüseyin Öz, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin göreve geldiği günden bu yana çalışanlarının haklarını korumasındaki özverisini memnuniyetle takip ettiklerini belirterek, “Çalışanın hakkını koruyan, uzun mahkeme süreçlerinden bugünlere getiren Başkan Edebali’ye sendikamız olarak teşekkür ediyorum” dedi.

Göreve geldikleri günden itibaren çalışanlarının haklarını koruduklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de “İşçilerimizin sendikal haklarını korumak ve refah seviyelerini yükseltmek adına imzaladığımız toplu iş sözleşmesi başta çalışanlarımız olmak üzere herkese hayırlı olsun” diye konuştu.

Sendika Baş Temsilcisi Mustafa Kılıç da imzalanan sözleşmenin Yıldırım Belediyesi çalışanlarına hayırlı olmasını diledi.

Toplu iş sözleşme imza töreninden sonra Yıldırım Belediyesi çalışanları davul zurna eşliğinde belediye binası önünde kutlama yaptı.