Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE YEŞİLHİSAR BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE YEŞİLHİSAR BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

 

S

endikamız ile Yeşilhisar Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak, imza altına alındı.

Yeşilhisar Belediyesi başkanlık makamında gerçekleştirilen törene, Kayseri Şube Başkanımız Serhat Çelik, Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz, sendika ve belediye yetkilileri katıldı.

Törende konuşan Kayseri Şube Başkanımız Serhat Çelik, toplu iş sözleşmesinin yürürlüğe girmesiyle birlikte maaşların yüzde 12 oranında artacağını ve 2017 yılının ilk toplu iş sözleşmesini Yeşilhisar Belediyesinde imza altına aldıklarını söyledi.

Çelik, “Yeşilhisar Belediye Başkanımız işçilerini sevdiği için burada hiçbir zorluk çekmiyoruz. Bu yıl taban yevmiye uygulaması yapılarak da en düşük yevmiye 100 Türk Lirası olarak kabul edildi. Bundan dolayı Başkanıma teşekkürlerimi sunuyorum. Arkadaşlarımızın da Yeşilhisar Belediyemizden her hangi bir alacakları bulunmamaktadır. Burada birlik beraberlik, huzur içerisinde bir çalışma ortamı var. Sözleşmemizin hazırlanmasında emeği geçen müdürlerime de teşekkürlerimi sunuyorum. İmza altına aldığımız sözleşmemizde Yeşilhisar belediyemize ve üyelerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz ise işçilerine imkânları nispetinde en iyi zammı verdiklerini söyleyerek, “Sözleşmemiz arkadaşlarımıza ve belediyemize hayırlı olsun. Aileleriyle birlikte aldıkları maaşları güle güle harcasınlar” şeklinde konuştu.