Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE VAKFIKEBİR BELEDİYESİ ARASINDAKİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ YILDIZ’IN KATILIMIYLA İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE VAKFIKEBİR BELEDİYESİ ARASINDAKİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ YILDIZ’IN KATILIMIYLA İMZALANDI 

G

enel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Sendikamız ile Vakfıkebir Belediyesi arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı.

Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Karadeniz’de sürdürdüğü sendikal temasları kapsamında Rize’den sonra Trabzon’a geçerek burada, Sendikamız ile Vakfıkebir Belediyesi arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı.

Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ve Trabzon Şube Başkanımız İsmail Hakkı Kaplan tarafından imzalanan toplu iş sözleşmesi ile üyelerimizin yevmiyelerinde ilk yıl için %25, sosyal haklarında %20 ile %30 arası oranlarda artış sağlandı. Sözleşmenin ikinci yılı ise ilk altı ay için %5, ikinci altı ay için %4 oranında artış yapılacak.

Törende konuşan Genel Başkan Yardımcımız Celal Yıldız, imzalanan toplu iş sözleşmesini başarılı bir sözleşme olarak değerlendirdi. Sağlanan ücret artışlarının enflasyonun üzerinde olduğunu vurgulayan Yıldız, sözleşmenin imzalanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmasında 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimine de değinen Yıldız, Fetö terör örgütü ile mücadele daha kapsamlı yol alınması gerektiğini söyledi.

Yıldız, .aşta şehit ve yaralı üyelerimiz olmak üzere, tüm 15 Temmuz şehitlerine Allah’tan rahmet, gazilere şükranlarını iletti.

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta da sözleşmeyi imzalarken cömert davrandıklarını kaydederek, “Helal bir şekilde kazanıyorsunuz, helal bir şekilde harcamanızı Allah sizlere nasip eylesin” dedi.

Trabzon Şube Başkanı İsmail Hakkı Kaplan ise sözleşmenin üyelerimiz için önemine dikkat çekti, katkılarından dolayı belediye başkanı Balta’ya teşekkür etti.