Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE ÜRGÜP BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SENDİKAMIZ İLE ÜRGÜP BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ile Ürgüp Belediyesi arasında yeni dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sendikamız ile Ürgüp Belediyesi arasında devam eden toplu pazarlık görüşmeleri olumlu sonuçlanarak üzerinde mutabık kalınan toplu iş sözleşmesi metni imza altına alındı.

Ürgüp Belediyesi hizmet binasınde gerçekleşen törene Kayseri Şube Başkanımız Halil Özdemir, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, belediye ve sendikamız yetkilileri katıldı.

Sözleşmenin 3 yılı kapsadığını belirten Kayseri Şube Başkanımız Özdemir, “Yaptığımız bu sözleşme ile üyelerimizin maaş ve sosyal haklarına  birinci yıl yüzde 10, İkinci yıl yüzde 12, üçüncü yıl da yüzde 14 oranın da zam yapılacaktır. Ürgüp belediyesinde arkadaşlarımızın maaş ve ikramiye alacakları bulunmadığından burada birlik, beraberlik, huzur içerisinde çalışıyorlar. İmzaladığımız toplu iş sözleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Belediye Başkanı Fahri Yıldız da tarafların birbirine makul şart ve istekler doğrultusunda yaklaştıklarında mutlu sona ulaşılabileceğini belirterek, “Göreve geldiğimiz 2009 yılından bugüne kadar temel hedefimiz önce insan mantığı ile yola çıktık. İnsana hizmet eden işçilerimizin de bir alın teri olduğunu biliyoruz. Aldığımız terbiye, ekibimizin ve belediyemizin temsil ettiği görüş ‘işçinin alın teri kurumadan ücretinin verilmesi’ anlayışıdır” dedi.