Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE ÜNYE BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE ÜNYE BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

G

enel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Sendikamız ile Ünye Belediyesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı.

Sendikamız ile Ünye Belediyesi bünyesinde bulunan 48 kadrolu işçi için toplu iş sözleşmesi imzalandı.

İmza törenine Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Keskin, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ordu Şube Başkanımız Nevzat Acu, belediyede çalışan üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.

Yetki ihtilafı nedeniyle yenilenemeyen toplu iş sözleşmesi Yargıtay kararının kesinleşmesinin ardından yapılan görüşmeler neticesinde imzalandı.

KESKİN: “HER ZAMAN İŞÇİNİN YANINDA OLDUK”

Törende konuşan Genel Başkan Yardımcımız Keskin, Temmuz ayında açıklanan sendikaların üye sayılarına ilişkin istatistiklere göre Türkiye’nin en büyük işçi sendikası olduğumuzu belirterek, “Bu büyüklüğümüz tesadüfi değil. Bizler her zaman işçinin yanında olduk. Üyelerimize olmayacak sözler vermedik. İmzaladığımız bu toplu sözleşme ile hem üyelerimiz hem de belediye kazançlı çıkmıştır. Ünye için hayırlı olsun” dedi.

“ÇALIŞANLARIMIZI MAĞDUR ETMEDİK”

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar da yaptığı konuşmada, açılan yetki davasının Yargıtay tarafından HİZMET-İŞ Sendikası lehine sonuçlanmasıyla masaya oturduklarını belirterek, “Bugüne kadar olan gecikme bizden kaynaklanmıyor. Bu gecikme sırasında çalışmalarımızın mağdur olmaması adına Belediye Meclis kararı ile her yıla yansımak koşulu ile yüzde 10’luk bir artış sağlamıştık. Bugün gelinen süreçte de HİZMET-İŞ Sendikasının yetki almasının ardından toplu imza törenini gerçekleştirmiş olduk. Hayırlı olsun” diye konuştu.