Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE TOMARZA BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SENDİKAMIZ İLE TOMARZA BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

TİS metni, Kayseri Şube Başkanımız Özdemir ve Tomarza Belediye Başkanı Işık tarafından imzalandı.

Sendikamız ile Tomarza Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri sonuçlanarak imza altına alındı.

Toplu iş sözleşmesi (TİS) imza törenine, Sendikamız Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir, Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık ve sendika yöneticileri ile belediye yetkilileri katıldı.

Sendikamız Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir,  “İmza altına aldığımız toplu iş sözleşmesi ile arkadaşlarımıza yılda ortalama yüzde 15 oranın da parasal olarak da 230 TL net zam geliyor. Biz sizlere teşekkür ediyoruz. Sizin döneminizde arkadaşlar Tomarza Belediyesinde birlik, beraberlik, huzur içerisinde çalıştılar.  Maaşlarını gününde aldılar. Dertlerini sıkıntılarını sizlere anlatabildiler. Bizde sendika olarak ne zaman Tomarza Belediyesine gelsek kendi evimiz gibi geldik. Bundan dolayı sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Toplu iş sözleşmemizin Tomarza Beledimize ve arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Fahrettin Işık ise imzalanan toplu iş sözleşmesinin 1 yıl süreli olduğunu belirterek, “Burada yapmış olduğumuz sözleşme ile işçilerimizin haklarını vermeye çalıştık. İnşallah verdiğimize de inanıyoruz. İmkanımız olsa işçilerimize daha iyi imkanlar sunarız. Ama yine de elimizden geleni yaptık. Allah hayırlı mübarek etsin” dedi.