Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE SORGUN BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SENDİKAMIZ İLE SORGUN BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

TİS metni, Yozgat Şube Başkanımız Zararsız ile Sorgun Belediye Başkanı Şimşek tarafından imzalandı.

Sendikamız ile Sorgun Belediyesi arasında yürütülen toplu iş sözleşme görüşmeleri sonuçlanarak, Sendikamız Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız ile Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek tarafından imzalandı.

İmzalanan toplu iş sözleşmesi (TİS) hakkında bilgi veren Sendikamız Yozgat Şube Başkanı Zararsız, sözleşmenin 2 yıl süreli olarak imzalandığını belirterek, ilk yılın ilk altı ayı için yüzde 21, ikinci altı ay ve ikinci yıl için de devlet memurlarına uygulanacak zam oranında artış yapılacağını söyledi.

Zararsız, “İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile birlikte üyelerimizin maaşlarında 410 TL ile 450 TL arasında artış olmuştur. Diğer belediyelere de örnek olur düşüncesindeyim. Taşeron İşçiler için çıkarılacak yasa 2015 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülecek.  Bizde bu işçilerimize, biran evvel toplu iş sözleşme yetkisi alıp, en azından iş güvencesine alınmalarını sağlamak için elimizden gelen gayret ve çabayı göstereceğiz. İnşallah 2015 yılında Taşeron yasası meclisten geçerde bu işçilerimiz de üvey evlatlıktan kurtulurlar” dedi.