Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE ŞEKABEL A.Ş. ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE ŞEKABEL A.Ş. ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

1 yıl süreli TİS ile ücretlere ilk yıl yüzde 7, ikinci yılda ise yüzde 6 artış yapılacak ve seyyanen 350 TL zam uygulanacak.

Sendikamız ile Gaziantep/Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı Şekabel A.Ş arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi sonuçlandırılarak, düzenlenen bir törenle imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi imza törenine Genel Sekreterimiz Devlet Sert, Şehitkamil Belediye Başkanı M. Rıdvan Fadıloğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Av. Lebriz Keçeci Güzelbey, Oktay Yalçın ve M. Hayri Özkeçeci, Gaziantep Şube Başkanımız Mehmet Geçer, Şekabil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdulcabbar Özkara, üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.

İmza töreninde konuşan Genel Sekreterimiz Devlet Sert, toplu iş sözleşmesinin ‘karşılıklı fayda’yla sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Toplu iş sözleşmelerinin işçi arkadaşlarımızın da onayı alınmak suretiyle uzlaşı, anlayış, barış ve bütün taraflara fayda içeren biçimde sonuçlanması, bizim sendikal anlayışımızın temel ilkelerinden birini oluşturmaktadır” dedi.

Bir diğer temel ilkenin ise toplu iş sözleşmesiyle sağlanan sonuçlar olduğunu belirten Sert, “Temsil ettiğimiz işçi arkadaşlarımızın ücretlerini eksiksiz ve zamanında alması ve iş barışının sağlanmasıdır. Yani toplu iş sözleşmelerini uzlaşı içinde imzalamak başlangıç, sözleşmedeki maddelerin huzur temin etmesi ise sonuçtur” ifadelerini kullandı.

Sendikamız Hizmet-İş’in sahip olduğu söz konusu ‘sendikal anlayışın’ işler nezdinde olduğu kadar toplumun bütün kesimleri tarafından da olumlandığı ifade eden Sert, “İşte bu anlayış ve bunun getirdiği sonuçlar dolayısıyladır ki Sendikamız Hizmet-İş, ülkemizin ikinci büyük, işkolumuz ve Hak-İş Konfederasyonumuzun da en büyük sendikası konumundadır. Tabir-i caizse; ‘ne ekiyorsanız, onu biçiyorsunuz. Bu açıdan Hizmet-İş’i tercih eden bütün emekçilere gönülden teşekkür ediyorum. Bu arada Gaziantep’de de işkolumuzda çalışan bütün emekçi arkadaşlarımı Hizmet-İş’li yapmak için gece-gündüz çalışıyoruz. Ki, arkadaşlarımızın tercihi de Hizmet-İş’ten yanadır. Bu toptan birlikteliği en kısa zamanda gerçekleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Sendikamız ile Şekabel A.Ş. arasında imzalanan sözleşmelerde seyyanen de zam yapıldığını hatırlatan Genel Sekreterimiz Sert, “Sayın Belediye Başkanımızdan -ağanın eli tutulmaz misali-, net bir ücret beyan etmiyorum. Ancak bu rakamı siz arkadaşlarımızın alkışlarının gücü belirleyecektir” şeklinde konuşarak, toplu iş sözleşmesinde uzlaşılan artışların haricinde bir rakamın bir defaya mahsus olarak verilmesi talebinde bulundu.

Şehitkamil Belediye Başkanı M. Rıdvan Fadıloğlu da yaptığı konuşmada Genel Sekreterimiz Sert’in örtülü talebi ve alkışlara karşılık olarak seyyanen 350 TL vereceğini söyledi.

Belediye olarak yapılan hizmetleri işçi-memur tüm çalışanlarla birlikte gerçekleştirdiklerini ve belediye çalışanlarından memnun olduğunu ifade eden Fadıloğlu, toplu iş sözleşmesinin tüm taraflara hayırlı olmasını temenni etti.

Daha sonra toplu iş sözleşmesi, Genel Sekreterimiz Devlet Sert, Şehitkamil Belediye Başkanı M. Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Şube Başkanımız Mehmet Geçer ve Şekabil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdulcabbar Özkara tarafından imza altına alındı.

2 yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesiyle üyelerimizin ücretlerinde ilk yıl için yüzde 7 artış sağlanırken, ikinci yıl için de yüzde 6 artış yapılması bağıtlandı. Seyyanen de 350 TL verildi.