Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE SARIZ BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SENDİKAMIZ İLE SARIZ BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ile Kayseri/Sarız Belediyesi arasında bir süredir yürütülen toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

Sarız Belediyesinde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Şube Başkanımız Serhat Çelik “İmzaladığımız bu toplu iş sözleşme 2017 ila 2020 yılları arasında 3 yıllı kapsamaktadır. Üyelerimizin ücretlerine ve sosyal haklarına bu sözleşmeyle anlaşılan yıllar dahilinde her yıl için yüzde 12 oranında zam yapılacak. Ayrıca, üyelerimizin almış oldukları günlük yevmiyeleri de 84 TL’den 100 TL’ye çıkartıldı” dedi. Sarız Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu da Sarız Belediyesinde çalışan Sendikamız üyesi işçilerin çalışmalarından memnun olduğunu söyleyerek, “İmkânlarımız doğrultusunda işçi kardeşlerimize vereceğimiz en iyi zammı verdik. Aileleriyle birlikte aldıkları ücretleri iyi günlerde harcasınlar. Belediyemize ve çalışanlarına toplu iş sözleşmemiz hayırlı bereketli olsun” dedi.