Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE SARIKAYA BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE SARIKAYA BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

S

endikamız ile Yozgat-Sarıkaya Belediyesi arasında 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sendikamız ile Yozgat-Sarıkaya Belediyesi arasında 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu iş sözleşmesi imza törenine, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Yozgat Şube Başkanımız Ferman Zararsız, Sarıkaya belediye başkan yardımcısı Halil İbrahim Yıldız, İşyeri sendika Temsilcimiz Alaattin Demir ve sendikamız üyesi işçiler katıldı.  Toplu iş sözleşmesi imza töreninde günün anısına tüm çalışanlar adına bir hediye takdim edildi.

Toplu iş sözleşmesi ücret zammı sosyal haklar hariç,  Kıdem zammı geriye dönük her yıl için 40 Kuruş taban yevmiye üzerine konacak ve 1. yıl birinci altı ay %6, ikinci altı ay %6;  2. yıl birinci altı ay %6, ikinci altı ay %6 ücret zammı uygulanacak. Sosyal yardımlar her ay maaşla birlikte çalışan işçilerin tamamına ödenmek üzere net 280 TL sorumluluk zammı,  her yıl Ramazan Bayramından önce net 400 TL, Kurban Bayramından önce net 750 TL bayram harçlığı ödenecek. Öğrenim yardımı net 600 TL ödenecek. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile Sarıkaya Belediyesinde çalışan üyelerimizin eline geçecek en düşük maaş tutarı 4.300 TL olmuştur.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Yozgat Şube Başkanımız ve Hak-İş İl Başkanı Ferman Zararsız, “Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçen, başta alın teri ve emeğin karşılığını zamanında ödeyen Sarıkaya belediye Başkanı Ömer Açıkel’e, Sarıkaya belediye başkan yardımcısı Halil İbrahim Yıldız’a, sendikamız İşyeri Sendika Temsilcisi Alaattin Demir’e şahsım, yönetim kurulumuz ve üyelerimiz adına teşekkür ederim. İmzalanan toplu iş sözleşmesi sendikamıza, Sarıkaya Belediyesine ve tüm çalışanlara hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel de “İşçiler belediyemizin temel direğidir, onlar elinden geleni yaparlarsa, bizler onlar için elimizden gelenin daha fazlasını yaparız.  Bende bir işçi çocuğu olarak, çalışanın alın teri ve emeğinin kıymetini iyi bilirim. Ben daima çalışanın yandayım. Çalışanlarımız belediyenin gerçek sahipleri, belediyemizin imkânları doğrultusunda,  elimizden gelenin en iyisini yaptık ve yaparız” dedi.