Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE SAMSUN 19 MAYIS BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE SAMSUN 19 MAYIS BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

S

endikamız ile Samsun 19 Mayıs Belediyesi arasında devam eden Toplu İş Sözleşmeleri sonuçlandı.

Sendikamız ile Samsun 19 Mayıs Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlanarak, Samsun Şube Başkanımız Ziya Uzun ile 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu tarafından imzalandı. Sözleşme ile üyelerimizin ücretlerinde yüzde 15 oranında artış sağlandı.

Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uyum içinde çok kısa sürede karşılıklı hoşgörü ve anlayışla uzlaşı sağlandığını belirten Samsun Şube Başkanımız Ziya Uzun, “Yapılan bu anlaşma ile çalışan arkadaşlarımızın ücretleri, sosyal hakları, çalışma koşulları ve ekonomik dengeleri gibi daha birçok konuda karşılıklı uzlaşı içerisinde görüşmeler sağladık. Biz Hizmet-iş Sendikası olarak çalışan arkadaşlarımızın emeğinin karşılığını alabilmeleri için büyük bir çaba gösteriyoruz, bu çabamıza karşılık olarak 19 Mayıs Belediye Başkanı Sayın Osman Topaloğlu da büyük bir hassasiyet ve duyarlılık göstererek bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Belediye Başkanımıza gösterdiği Hassasiyet ve duyarlılığından dolayı şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu da “Göreve geldiğimiz ilk günden beri işçimizin, memurumuzun maaşlarını geciktirmeden ödemekteyiz. Belediyemizin imkânlarını zorlayarak en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İşçilerimizin emeğine ve alın terine saygılıyız. Toplu iş sözleşmemiz hepimize hayırlı olsun. Toplu sözleşmenin öncelikle ülkemize, 19 Mayıs’ımıza, belediyemize, işçi arkadaşlarımıza ve çocuklarına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.