Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE ORTAHİSAR BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE ORTAHİSAR BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

3 yıl süreli TİS ile taban yevmiyeleri 48TL’den 70TL’ye çıkartıldı; ücret ve sosyal haklarda her 6 aylık dönem için % 5 artış sağlandı.

Sendikamız ile Trabzon/Ortahisar Belediyesi arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

3 yıl süreli olarak imzalanan toplu sözleşmesi ile üyelerimizin taban yevmiyeleri 48,00 TL’den 70,00 TL’ye çıkartılırken ücret ve sosyal haklarda her altı aylık dönem için %5 oranında artış sağlandı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Trabzon Şube Başkanımız İhsan Bülbül, Sendikamız HİZMET-İŞ’in ‘İmzamız İşçinin Kararıdır’ ilkesi ile hareket ettiğine dikkat çekerek, “Ortahisar Belediyemizle Toplu İş Sözleşmemiz kırgınlıklara, çatışmalara zemin oluşturmadan barış içinde sonuçlandı. Sendikamız, Belediyemiz ve siz değerli üyelerimiz ile birlikte geldiğimiz bu olumlu noktanın, uzlaşma kültürümüzün, sadece sözden ibaret olmadığını, tarafların karşılıklı adımlar atarak orta noktada buluşmasının bir sonucu olduğunu ifade etmek isterim. Sözleşmemiz üyelerimize, sendikamıza ve Belediyemize hayırlı olsun” dedi.

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç ise Sendikamız Hizmet-İş’in  uzlaşmacı ve sosyal diyalog odaklı anlayışı sayesinde Ortahisar Belediyesi’nde güzel bir iş ortamlarının bulunduğunu söyleyerek sözleşmenin hayırlı olması temenni etti.