Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE NEVŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE NEVŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

Sendikamız ile Nevşehir Belediyesi arasında bir süredir yürütülen toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

Sendikamız ile Nevşehir Belediyesi arasında bir süredir yürütülen toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı. 3 yıllık süre ile geçerli olacak Toplu İş Sözleşmesi, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ile Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik tarafından imza altına alındı.

            SERHAT ÇELİK: HİÇBİR ZAMAN ELİMİZ BOŞ DÖNMEDİK

Kayseri Şube Başkanımız Serhat Çelik, Nevşehir Belediyesi’nde yaptıkları toplu sözleşmelerde, hiçbir zaman ellerinin boş dönmediğini ve istedikleri zammı aldıklarını ifade ederek şu şöyle konuştu: “Bu zamana kadar yaptığımız tüm toplu iş sözleşme görüşmesini bir aile ortamı içerisinde gerçekleştirdik. Birlik, beraberlik ve huzur içerisinde imzalanan bu sözleşme de üyelerimize ve Nevşehir Belediyemize hayırlara vesile olması temenni ediyorum. Bu toplu iş sözleşmesinin yürürlüğe girmesiyle üyelerimizin maaşları yüzde 14 oranında artacaktır. Sözleşmemizde emeği geçen müdürlerime ve başkan yardımcılarıma teşekkürlerimi sunuyorum.”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’de “İşçinin alın teri üzerinden pazarlık yapılmaz. Hiç bir şekilde işçinin alın terinin üzerinden de pazarlık yapılmasına izin vermedim. Keşke imkânlarımız daha fazla olsa da, işçimize daha yüksek ücret verebilsek. Ama Allah’a şükürler olsun ki hiçbir şekilde maaş ve ikramiye konusunda işçi kardeşlerimizi mağdur etmedik. Nevşehir Belediyesi’nde işçi ve memurlarımızı hep gözettik, birbirlerinin arasında bir uçurum meydana getirmedik. Türkiye genelinde performans sistemini ortaya koyarak kendi tercihleri doğrultusunda çalıştılar. İşçilerimizin ve ailelerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. İmzaladığımız bu sözleşmenin de her iki tarafa hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.