Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE KOZAN BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SENDİKAMIZ İLE KOZAN BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ile Adana’ya bağlı Kozan Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi Adana Şube Başkanımız Abdurrahman Yücel ile Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk tarafından imzalandı. Sözleşme törenine belediye başkan yardımcısı Yaşar Şenöz, şube yönetim kurulu üyelerimiz, belediye birim müdürleri ve İşyeri Sendika Temsilcimiz Talat Tümer’ in katılımlarıyla imzalandı.

2 yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesinin 1.yılında üyelerimizin mevcut almakta oldukları ücretlerine yüzde 12, 2.yılda ise mevcut yevmiyelere 3 TL ilave edildikten sonra yüzde 10 oranında zam uygulanacak. Sosyal Yardımlara ise toplu iş sözleşmesinin 1. yılında yüzde 20, 2. yılında yüzde 20 oranında zam uygulanacak.

Toplu iş sözleşmesi İmza Töreninde Konuşan Adana Şube Başkanımız ve HAK-İŞ İl Başkanı Abdurrahman Yücel, “Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçen, başta alın teri ve emeğin karşılığını zamanında ödeyen Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’e, Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Şenöz’ e, emeği geçenlere şahsım, yönetim kurulumuz ve üyelerimiz adına teşekkür ederim. İmzalanan toplu iş sözleşmesi sendikamıza, Kozan Belediyesine ve tüm çalışanlara hayırlı olsun” dedi.

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk de imzalanan toplu iş sözleşmesinin hayırlı olması dileyerek, “Önemli olan birlik ve beraberlik içerisinde masada toplu iş sözleşme imzalayabilmemiz ve maaşların gününde eksiksiz ödenmesidir” diye konuştu.