Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE KORGAN BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE KORGAN BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

Sendikamız ile Korgan Belediyesi arasında 3 yıl yürürlülük süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sendikamız ile Korgan Belediyesi arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

İmza törenine, Şube Sekreterimiz Engin Erbaşaran, Sube Mali Sekreterimiz Nevzat Acu, Şube Teşkilatlanma sekreterimiz İsmail Hakkı Kaplan, Ordu Büyükşehir Belediyesinden  üyemiz Adnan Özkul ile üyelerimiz katıldılar.

3 yıl  süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi ile üyelerimizin yevmiyelerinde 1. yıl % 18 ile % 49  oranlarında artış yapıldı. Sosyal kalemlerde de % 150’nin üzerinde artış sağlandı.

2. yıl için; almakta oldukları mevcut ücretlerine Enflasyon (Tüfe) + 3 puan ilave edilerek artış yapıldı. Sosyal kalemler de ise aynı oranlarda artış yapıldı.

3. yıl için; almakta oldukları mevcut ücretlerine Enflasyon (Tüfe) + 3 puan ilave edilerek artış yapıldı. Sosyal kalemlerde ise aynı oranlarda artış yapıldı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Şube Başkanımız İhsan Bülbül “Korgan Belediyesinde  Hizmet-İş olarak ilk sözleşmemiz. Belediye Başkanımız Tuncay Kiraz’a, Belediye Başkan Yardımcımız Mustafa Korgancı ve Mali Hizmetler Müdürümüz Erol Özcan beylere sözleşmeye katkılarından dolayı işçilerimiz adına teşekkür ediyorum. Sözleşmemizin öncelikle üyelerimize, sendikamıza ve belediyemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.