Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE KARAMAN BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SENDİKAMIZ İLE KARAMAN BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Yeni dönem toplu iş sözleşmesi, Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın katılımlarıyla imzalandı.

Sendikamız ile Karaman Belediyesi arasındaki toplu iş sözleşmesi HAK-İŞ Genel Başkanı ve Sendikamız Hizmet-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın katılımlarıyla imzalandı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu ve Sendikamız Karaman Şube Başkanı Mehmet Bayrakçı’nın birlikte imzaladığı toplu iş sözleşmesi 224 üyemizi kapsıyor. 1 yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesiyle üyelerimizin ücretlerinde %20, sosyal haklarında da yine %20 oranında artış sağlandı. Toplu iş sözleşmesi üyelerimizi sevindirdi.

Toplu iş sözleşmesiyle ilgili konuşan Genel Başkanımız Arslan, “Belediye Başkanımız Sayın Uğurlu, başkanlığı döneminde Karaman Belediyesi’ne farklı bir bakış açısı ve vizyon kazandırdı. Tabiri yerindeyse gök kubbede hoş bir seda bıraktı. Hizmetlerinden dolayı şahsım ve sendikamız adına kendisine teşekkür ederim” dedi.

Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu da Karaman’a hizmet etmenin en önemli adımı yapılanların Allah rızası için yapılmasıdır. Biz de hizmetlerimizde bunu ön planda tuttuk. Böyle düşünüldüğü zaman aşılamayacak zorluk yoktur” dedi.

İmza sonrası Genel Başkanımız Arslan, Başkan Uğurlu’ya günün anısına bir plaket verirken, Başkan Uğurlu da Arslan’a fincan takımı hediye etti. İmza töreni toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.