Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE İNCESU BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SENDİKAMIZ İLE İNCESU BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

TİS’e göre ilk yıl yevmiyelere yüzde 13, sosyal haklara yüzde 25’e varan zam yapıldı.

Sendikamız ile İncesu Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri sonuçlanarak imza altına alındı.

İncesu Belediyesi Kültür Evinde gerçekleştirilen törene Sendikamız – Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir, İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, Belediye ve şubemiz yetkilileri ile çok sayıda işçi katıldı.

İmza töreninde sözleşme görüşmelerinin 2 aydır devam ettiğini ve anlaşmaya varıldığını belirten Sendikamız Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir, “ Sözleşmemizin süresi 2 yıldır. Birinci yıl yevmiyelere yüzde 13, sosyal haklara yüzde 25’e varan zam yapıldı. İkinci yılda yevmiyelere yüzde 12, sosyal haklara da ilaveten zam gelecek” dedi.

Belediye Başkanı Zekeriya Karayol  da sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, Türkiye’de bir çok belediyenin değişik kurumlara borcunun olduğunu ve işçilerin 10 yıldır maaş konusunda hiçbir sıkıntı çekmediklerini söyleyerek, “Maaşları gününde ödeyen bir belediyeyiz. Hiçbir kuruma da borcumuz bulunmamaktadır. Bunun yanında hizmet üreten belediyeyiz” dedi