Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE İKİZDERE BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SENDİKAMIZ İLE İKİZDERE BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Ücretlerde yüzde 17, sosyal haklarında ise yüzde 20 ile yüzde 120 arasında iyileştirme yapıldı.

Sendikamız ile Rize/İkizdere Belediyesi arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlanarak imza altına alındı.

1 yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi ile üyelerimizin ücretlerinde yüzde 17, sosyal haklarında ise yüzde 20 ile yüzde 120 arasında iyileştirme yapıldı.

Rize Şube Başkanımız Mehmet Alaca, “Güzel bir sözleşmeye imza attık. İşçilerimizin günlük yevmiyeleri 105 TL’ye yükseltildi. Sosyal haklarda da güzel artışlar sağladık. Sözleşmemize eğitime destek ilkesiyle üniversiteyi kazanan üye çocuklarımıza kayıt yardımı maddesini ekledik.  Üniversite ve yüksekokul eğitim yardımını 750 TL’ye çıkardık. Taşeron işçileri rahatlatacak düzenlemeleri bekliyoruz. Sorumluluğumuz gereği üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu da “Eşit işe eşit ücret ilkesiyle işçilerimizin ücretlerini memurlarımızla aynı seviyeye getirmek için imkânlarımızı zorlayarak işçilerimizin ücretlerine % 17 oranında artış sağladık. İşçilerimizi memnun ettiğimizi düşünüyorum. Sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.