Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE HACILAR BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SENDİKAMIZ İLE HACILAR BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Maaşlara ve sosyal haklara hem ilk yıl hem de ikinci yıl, yüzde 20 oranında zam gelecek.

Sendikamız ile Hacılar Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri sonuçlanarak imza altına alındı.

Hacılar Belediyesi’nde gerçekleştirilen imza törenine, Sendikamız Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir, Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem, Kayseri Şubemiz ve Belediye yetkilileri katıldı.

Sendikamız Kayseri Şube Başkanı Özdemir,  görüşmelerin yaklaşık iki aydır devam ettiği ve yürürlülük  süresinin iki yıl olduğunu söyleyerek, “İmza altına aldığımız sözleşmeyle arkadaşlarımızın birinci yıl maaşlarına ve sosyal haklarına yüzde 20, ikinci yılda yine maaşlara ve sosyal haklarına yine yüzde 20 oranında zam gelecektir” dedi.

Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem de sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Belediye Başkanı, memurlar, işçiler hep birlikte aynı ailenin bireyleri gibidir. Biz onların mutlu yaşamasını, huzurlu yaşamasını bolluk içerisinde yaşamasını her zaman istemişizdir. 15 yıldır hizmetim boyunca ilk düşündüğümüz şey emeğin karşılığını zamanında verebilmektir. Diğer yatırımların ötesinde işçilerin alın teri kurumadan almaları gerektiğini düşündük ve o düsturla hareket ettik. Etmeye de devam edeceğiz” dedi.