Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE GÜLŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SENDİKAMIZ İLE GÜLŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

TİS ile 58TL olan taban ücretler 70TL çıkartılacak ve ilk yıl herkese yüzde 20 zam yapılacak.

Sendikamız ile Gülşehir Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri sonuçlanarak imza altına alındı.

Gülşehir Belediyesinde yapılan törene Sendikamız Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir, Belediye Başkanı Mustafa Dursun, Belediye ve sendika yetkilileri ile çok sayıda işçi katıldı.

İmza altına alınan sözleşmenin yürürlülük süresinin 3 yıl olduğunu belirten Şube Başkanı Özdemir, “Sözleşmenin yürürlüğe girmesiyle birlikte 58 TL olan taban ücretler 70 TL çıkartılacaktır. Sözleşmenin 1. yılında yüzde 20 oranın da herkese zam gelecektir. Ortalama da parasal olarak 250 TL zam gelecektir. Sözleşmenin 2. ve 3. yıllarında ayrı ayrı olmak üzere enflasyon + 2 puan yevmiyelere ve sosyal haklara yansıtılacaktır. Ben sizler adına Başkanıma teşekkürlerimi sunuyorum. Burada en ufak alacağımız bulunmamaktadır. Toplu iş sözleşmemiz hayırlı olsun” dedi.

Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun da sözleşmenin iki taraf içinde hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından işçiler, belediye ve sendika yetkilileri halay çekip doyasıya eğlendiler. Günün anısına Şube Başkanı Özdemir Belediye Başkanı Dursun’a bir buket çiçek takdim etti.