Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE DEVELİ BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE DEVELİ BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

Ücretlere ve sosyal haklara 1. yıl yüzde 16, 2. yıl yüzde 18, 3. yıl ise yüzde 20 oranında zam yapılacak.

Sendikamız ile Develi Belediyesi arasında bir süredir yürütülen toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

Develi Belediyesinde gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Kayseri Şube Başkanımız Halil Özdemir ve Belediye çalışanları katıldı.

Törende konuşma yapan Şube Başkanımız Halil Özdemir “İmzaladığımız bu toplu iş sözleşme 2015 ila 2018 yılları arasında 3 yılı kapsamaktadır. Toplu iş sözleşmemizin yürürlüğe girmesi ile birlikte üyelerimizin ücretlerine ve sosyal haklarına 1. yıl yüzde 16 oranında, 2. yıl yüzde 18 oranında, 3. yıl ise yüzde 20 oranında zam yapılacaktır. Başkanımıza da bizlere ve işçi arkadaşlarımıza göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkürlerimi sunuyor, iki taraf içinde hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Develi Belediye Başkanı Cabbar da amaçlarının ilçelerine en kaliteli, en güzel hizmeti verebilmek olduğunu söyleyerek, “Develi Belediyemizin bir başarısı varsa tek bizden değil bizimle birlikte çalışan arkadaşlarımızın da başarısı olduğuna inanıyorum. Bu sözleşmeyi de bu düşüncelerle ele alarak inceledik. Arkadaşlarımızın yeni yıla mutlu, huzurlu girmeleri için sözleşmeyi yaptık. İki taraf içinde sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.