Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE DENİZLİ BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE DENİZLİ BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve DESKİ arasındaki TİS, Genel Başkanımız Arslan’ın katıldığı bir tören ile imzalandı.

Sendikamız HİZMET-İŞ ve Konfederasyonumuz HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 17 Mart 2015 tarihinde, Sendikamız ile Denizli Büyükşehir Belediyesi ve DESKİ arasında gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imza törenine katıldı.

İmza törenine Genel Başkanımız Arslan’ın yanı sıra, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ünal, DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör, Denizli Şube Başkanımız Sezai Söylemez, Şube Sekreterimiz ve Şube Kadın Komitesi Başkanımız Havva Sarıca ile temsilcileri ve çok sayıda üyelerimiz katıldı.

Genel Başkanımız Arslan, TİS imza töreninde yaptığı konuşmada, uzun ve yorucu bir toplu sözleşme maratonun da uzlaşmayla bitmiş olmasının önemli olduğunu belirterek Denizli’nin sosyo-ekonomik yapısına değindi.

Genel Başkanımız Arslan, “Denizli gerçekten Türkiye’nin gelişmişlik sıralamasında önde gelen şehirlerden birisi. Denizli, ihracat potansiyeli ile şehircilik alt yapısı ile çağdaş kent olma konusundaki son yıllarda yapılan hizmetleriyle hakikaten bölgenin yıldızı bir şehir” dedi. Üzerinde uzun uzun müzakere ettikleri toplu sözleşmenin imzasını atacaklarını ifade eden Arslan, “Toplu iş sözleşmemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hep beraber sağlık, sıhhat, huzur içerisinde, ağız tadıyla yaşayacağımız bir dönemin başlangıcı olsun” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan ise çalışanların emeğini verme konusunda kafalarında soru işareti bırakmama adına tüm imkanları her zaman seferber ettiklerini ifade ederek, toplu iş özleşmesinin ayrıntıları hakkında bilgi verdi. Zolan, “İlk yıl için toplamda yüzde 10.14 artış yapmayla ilgili karar aldık. İkinci yıl yüzde 7.8 ve üçüncü yıl ise yüzde 7.5 kararı aldık. Eğer ikinci ve üçüncü yıl enflasyon altında kalırsa o fark belediyemizce ödenecek. Biz sizin eksiye gitmesini değil artıya gitmesini istiyoruz. Üç yıl artı devam etsin kararıyla aldık. Sosyal haklarda herhangi bir geriye gidiş yok. İkramiyeler ve diğer haklarda eksilme yok” dedi.

Toplu iş sözleşmesi metnini Genel Başkanımız Arslan ile Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve DESKİ Genel Müdürü Güngör imzaladı.

İmzalanan 3 yürürlülük süreli TİS ile ücretlere birinci yıl % 10,14, ikinci yıl %7,8 ve üçüncü yıl ise % 7,5 oranında zam yapılacak; bu oranların enflasyonun gerisinde kalması halinde fark ödenecek.