Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE ÇAYELİ BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SENDİKAMIZ İLE ÇAYELİ BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

TİS’e göre, yevmiyelere 1. yıl için yüzde 16; 2. yıl için ise yüzde 10 oranında artış sağlandı.

Sendikamız ile Çayeli Belediyesi arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlanarak, imza altına alındı.

2 yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesine göre üyelerimizin yevmiyelerine 1. yıl için %16; 2. yıl için ise %10 oranında artış sağlandı. Sosyal haklarda ise %25 ile %50 oranında artışlar sağlandı.

İmza töreninde konuşan Sendikamız Rize Şube Başkanı Mehmet Alaca, “Bugünde güzel bir sözleşmeye imza atıyoruz. Çayeli Belediyemizde teşkilatlanma çalışması yaptığımız 9 yıl öncesinde bölgede en düşük maaş alan Çayeli Belediyesi işçileriydi. Bugün ise arkadaşlarımız, ortalama 2 bin 900 TL civarında maaş alacaklar. Sözleşmenin hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Çayeli Belediye Başkanı Rıza Çakır da “Görevde olduğum on yıllık sürede işçilerimizden hep memnun kaldım ve onları mutlu edecek toplu iş sözleşmeleri imzaladık. Maaşlarını, ikramiyelerini bir gün bile geciktirmedik. İmzalanan bu toplu iş sözleşmesinin de işçilerimizi mutlu edeceğini düşünüyorum. İşçilerimize ve belediyemize hayırlı olsun” dedi.