Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE ÇARŞIBAŞI BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE ÇARŞIBAŞI BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

Ücretlerde 1. yıl için % 10; 2. ve 3. yıllar için ise % 10’ar ve sosyal kalemlerde % 30 artış sağlandı.

Sendikamız ile Trabzon/Çarşıbaşı Belediyesi arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı. 3 yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi ile üyelerimizin ücretlerine 1. yıl için  % 10; 2. ve 3. yıllar için ise % 10’ar oranında artış yapılması bağıtlandı. Sosyal kalemlerde de % 30 oranlarda artış sağlandı.

TİS imza törenine, Trabzon Şube Sekreterimiz Engin Erbaşaran, Teşkilatlanma Sekreterimiz İsmail Hakkı Kaplan ile üyelerimiz katıldı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Şube Başkanımız İhsan Bülbül, “Çarşıbaşı Belediyesinde  Hizmet-İş olarak ilk sözleşmemiz. Belediye Başkanımız Sayın Coşkun Yılmaz’a, işçilerimizin alınterine, emeğine gösterdikleri anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum. Mali Hizmetler Müdürümüz İsmail Genç’e de katkılarından dolayı işçilerimiz adına teşekkür ediyorum. Sözleşmemizin öncelikle üyelerimize, sendikamıza belediyemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.