Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE BÜNYAN BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SENDİKAMIZ İLE BÜNYAN BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ile Kayseri’ye bağlı Bünyan Belediyesi arasında bir süredir yürütülen toplu iş sözleşme görüşmeleri sonuçlandırılarak imza altına alındı.

Bünyan Belediyesinde gerçekleştirilen imza törenine Kayseri Şube Başkanımız Serhat Çelik, Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu ve üyelerimiz katıldı.

Gerçekleştirilen törende İmza altına alınan toplu iş sözleşmesinin 2017 ila 2020 yılları arasında 3 yılı kapsamakta olduğunu belirten Şube Başkanımız Serhat Çelik, “Sözleşmemizde taban yevmiyeleri önceden 151 Türk Lirası olan üyelerimizin yevmileri 185 Türk Lirasına çıkartılmıştır. Sözleşmemizin yürürlüğe girmesiyle birinci ve üçüncü yıl ücretlere ve sosyal haklara yüzde 20 oranında, ikinci yıl ise ücretlere ve sosyal haklara yüzde 15 oranında artış olacaktır” dedi.

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu da hiçbir ücretin alın terinin karşılığının olamayacağını ve işçilerinin yaz kış demeden Bünyan halkının hizmetinde çalıştıklarından dolayı memnun olduklarını söyleyerek, “İşçilerimiz yaz demeden, kış demeden halkımızın ferahı için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Aldıkları zammı aileleri ile birlikte huzur içinde harcasınlar. Hiçbir ücret alın terinin karşılığı olamaz. İşçi arkadaşlarımızda çalışmalarından dolayı beni hiçbir zaman için mahcup etmediler. Bünyan Belediyesi imkânlarını zorlayarak yine en iyi zammı arkadaşlarımıza verdik. Aldıkları zamda analarının ak sütü gibi helal olsun” dedi.