Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE BAYBURT BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE BAYBURT BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

Sendikamız ile Bayburt Belediyesi arasında yürütülen Toplu İş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

Bir yıl süreli imzalanan Toplu iş sözleşmesi ile üyelerimizin yevmiyeleri 97-129- TL’ye çıkartılarak maaşı meydana getiren kalemlere ve sosyal haklara %12 zam yapılarak uygulanacak. Ayrıca Ramazan Bayram yardımı 840-TL’ye Kurban Bayram Yardımı 1.097,60 TL.’ye çıkarılmış oldu.

İmza töreninde bir konuşma yapan Şube Başkanımız İhsan BÜLBÜL, “Bayburt Belediyemiz ülkemizin en küçük il Belediyesi olmasına rağmen Büyükşehirleri geride bırakarak bir ücret uygulamasına imza atmıştır. Bu başarılı sonuca ulaşmamızın nedeni özverili çalışmanız, diyalog ve samimiyet olmuştur. Belediye Başkanıma ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sözleşmenin üyelerimize sendikamıza ve belediyemize hayırlı olsun.” dedi.

Belediye Başkanımız Mete MEMİŞ ise; “Öncelikle çalışanlarımızın hak ettiklerinin karşılığını alması gerekir. Bunda kâra ve zarara bakmayız. Böyle düşünüyoruz. Kazancınızdan hayır görün. Belediyemizin imkanlarını zorlayarak en fazlasını verdik. Bütçemiz büyüdüğü zaman bundan ilk faydalanacak olan çalışanlarımızdır. Bu sözleşmeniz hayırlı olsun” dedi.