Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE ARİFİYE BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE ARİFİYE BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

 

T

oplu sözleşmeye göre; Arifiye Belediyesi’nde çalışan 38 üyemiz için 2016 yılının ilk altı ayı için % 8, ikinci altı ayı için % 7’lik bir artış sağlandı. 2017 yılı için ise enflasyon +1 puanlık bir artış söz konusu olacak.

Sakarya Şube Başkanımız Mehmet Mesut Gökdemir, işçiler adına Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’ya teşekkür etti. Gökdemir yaptığı açıklamada; “Arifiye Belediyesi’nde, Sendikamıza üye olan 38 işçi arkadaşımız adına Toplu Sözleşme görüşmelerine katıldık. Başkanımız, sağ olsun çok iyi niyetli. Bizleri kırmadan Belediye olanakları ölçüsünde, taleplerimizi karşılamaya çalıştı. Böylece Toplu Sözleşme görüşmeleri uzlaşı ile sonuçlandı. Sonuçtan işçi arkadaşlarımız da mutlu” dedi.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu da yaptığı konuşmada, “Arifiye Belediyesi olarak bütçe olanaklarımızı en iyi şekilde kullanarak az personelle yaklaşık 44 bin insanımıza hizmet ediyoruz. 38 işçimize ek olarak, hizmet alımı ile çalıştırdığımız 61 işçimiz daha mevcut. Dediğim gibi Arifiyemize hizmet üretmek için tüm kaynaklarımızı optimum düzeyde kullanmaya çalışıyoruz. Gönül ister ki, personelimize daha fazla maaş verelim, sosyal haklarını yüksek verelim. Ancak elimizdeki bütçe belli. Ancak, emin olun ki bu artışı bile bütçemizi zorlayarak yapıyoruz. Ben, tüm işçi arkadaşlarımıza sözleşmenin hayırlı olmasını temenni ediyor, özverili çalışmalarından dolayı çok çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.