Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE ALTIEYLÜL BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE ALTIEYLÜL BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

Sendikamız ile Balıkesir/Altıeylül Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sendikamız ile Balıkesir / Altıeylül Belediyesi arasında 2 yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi ile üyelerimizin ücretlerinde ilk ay için %7 ile %34; ikinci, üçüncü ve dördüncü altı aylık dilimler için de %7, sosyal haklarda da %34 oranında artış yapılması karara bağlandı.

Toplu iş sözleşmesi, Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bursa Şube Başkanımız Mehmet Keskin tarafından imzalandı. İmza törenine Genel Sekreter Yardımcımız Zahit Kılıç, Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve üyelerimiz de katıldı.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, Altıeylül Belediyesi ile Balıkesir’de ilk toplu sözleşmeyi yaptıklarını, bunun da sendikamız için de çok önemli olduğunu belirterek bu toplu iş sözleşmesinin kırgınlıklara zemin oluşturmadan masada, barış içerisinde sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sözleşmenin detayları hakkında da bilgi veren Özdemir, Hizmet-İş Sendikasının sosyal ortak olma bilinci ile “imzamız işçinin kararıdır” ilkesi bir kez daha yollarını aydınlattığını belirterek “burada imzalamakta olduğumuz toplu iş sözleşmesinin, başından imza anına kadar bundan sonra da oturacağımız sözleşmelere örnek teşkil edecektir” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da, göreve geldikleri günden itibaren çalışanlarının haklarını koruduklarını belirterek refah seviyelerini yükseltmek için imzalanan toplu iş sözleşmesinin başta çalışanlar olmak üzere herkese hayırlı olması temennisinde bulunarak sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür etti.

İmza töreninden sonra Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, Altıeylül Belediye Başkanı Zeki Kafaoğlu’na alın terine gösterdiği duyarlılıktan dolayı bir plaket takdim etti.

KARESİ BELEDİYE BAŞKANI’NA ZİYARET

Ardından Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir beraberindeki heyetle Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek üyelerimizin çalışma koşulları ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

Daha sonra Genel Başkan Yardımcımız Halil Özdemir, Genel Sekreter Yardımcımız Zahit Kılıç ile birlikte Balıkesir Sendika Temsilcilerimiz ile istişare toplantısı yaptı.