Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE ALACA BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

SENDİKAMIZ İLE ALACA BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI 

TİS gereği, ilk yıl için % 12 artış sağlanırken, 2. yıl için % 10 arında artış yapılması bağıtlandı.

Sendikamız ile Çorum/Alaca Belediyesi arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandırılarak, Çorum İl Başkanımız Mustafa Köroğlu ile Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esad Eyvaz tarafından imza altına alındı.

Çorum İl Başkanımız Mustafa Köroğlu toplu iş sözleşmesinin diyalog ve uzlaşma içerisinde sonuçlanmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, “Biz, sosyal sorumluluklarımızın bilincinde bir sendika olarak kendimizi işyerlerinin sosyal ortağı görüyoruz. Bugün imzalamakta olduğumuz bu sözleşme de bu anlayışımızın göstergesidir. Şüphesiz her sözleşme bir sonraki adımda daha iyisini gerçekleştirmek için bir adımdır. Bu sözleşmemizin de bu yönde önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Biz “imzamız işçinin kararıdır” anlayışıyla hareket ederek, üyelerimizin de onayını alarak sözleşmemizi bu güne taşıdık.  Bundan sonra da hep birlikte birlik ve beraberlik içerisinde yeni sözleşmelere doğru, diyalog ve işbirliği içerisinde hareket edeceğiz” dedi.

Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz ise “Biz her zaman işçimizin alın teri kurumadan hakkını verdik, Bugün de yine aynı şekilde tüm imkanlarımızı işçilerimiz için seferber ettik. Bizler her zaman paylaşmaktan yanayız. İşte biz bugün burada bunu yapıyoruz. Paylaşıyoruz, işçilerimize güveniyoruz, işçilerimizden de  hizmet bekliyoruz. Bunun karşılığında da alınterlerinizi size sunabilmek, ödeyebilmek istiyoruz. Şartlarımızı ve imkanlarımızı zorluyoruz ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

2 yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi gereği, ilk yıl için %12 artış sağlanırken, 2. yıl için %10 arında artış yapılması bağıtlandı.