Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » SENDİKAMIZ İLE AKYURT BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

SENDİKAMIZ İLE AKYURT BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ile Akyurt Belediyesi arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi imza altına alındı.

Sendikamız ile Akyurt Belediyesi arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak, Ankara 2 No’lu Şube Başkanımız Recep Dere ile Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş tarafından imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi hakkında bilgi veren Ankara 2 No’lu Şube Başkanımız Recep Dere, sözleşmenin 3 yıl süreli olarak imzalandığını belirterek, ilk yıl için yüzde 9; ikinci yıl yüzde 8, üçüncü yıl için ise yine yüzde 8 oranında, ayrıca sosyal haklarda da önemli oranlarda artış sağladıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise “Hizmet-İş Sendikası ile yaptığımız sözleşmeyle işçi statüsünde çalışan personelimizin daha iyi şartlarda çalışması sağlandı. Çalışmayı yapan birim müdürlerimiz ile sendika yetkililerine teşekkür ediyorum hayırlı olsun” dedi.

Şube Başkanımız Recep Dere, imzaların ardından başkan Ayantaş’a kendi fotoğraflarının kolajından oluşan bir tablo hediye etti.