Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » POLATLI’DA TOPLU SÖZLEŞME COŞKUSU

POLATLI’DA TOPLU SÖZLEŞME COŞKUSU

Polatlı Belediyesi ile yeni dönem toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı.

Sendikamız ile Polatlı Belediyesi arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlanarak, imza altına alındı.

İmza törenine Sendikamız Genel Sekreteri Devlet Sert, Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, Sendikamız Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Raşit Şahin, belediye başkan yardımcıları, işyeri sendika temsilcilerimiz, üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.

Toplu iş sözleşmesi hakkında bilgi veren Sendikamız Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Raşit Şahin, üyelerimizin 55 TL olan yevmiyelerinin 75 TL’ye yükseltildiğini belirterek, yaklaşık yüzde 40 oranında artış sağlandığını, ikinci yıl için de yüzde 10 artış yapılacağını söyledi. Polatlı belediyesinde çalışan üyelerimizin ücretlerinin zamanında ödendiğine dikkat çeken Şahin, sözleşmeye katkısı olan herkese teşekkür etti.

Törende konuşan Sendikamız Genel Sekreteri Devlet Sert, Sendikamız Hizmet-İş’in 35 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu kaydederek, “Geçtiğimiz Ocak ayında yaptığımız 35. Yıl Etkinliklerimizde “Hakkın Bize Emanet – Seni Sendika Korur” temasıyla bir örgütlenme kampanyası başlattık. Şu ana kadar 20 bini aşkın taşeron işçisi sendikamıza üye olmuştur. Yerel yönetimlerde çalışan bütün emekçilerin sendikamızda kenetlenmesini istiyoruz.”

Sert, konuşmasına şöyle devam etti: “İstiyoruz ki, taşeron işçileri daha fazla mağdur olmasın, onlar da emeklerinin karşılığını alabilsinler. Bu konuda Hükümet ve belediyeler nezdinde yoğun çalışmalar yürütüyoruz. İnşallah, geçmişte belediyelerde çalışan geçici işçilerin sorununu çözdüğümüz gibi, taşeron işçilerinin sorunlarını da çözeceğiz.”

Polatlı Belediye Başkanı Yakup  Çelik de belediye olarak kısa zamanda çok hizmetler ürettiklerini belirterek, alt yapı hizmetlerinden sosyal hizmetlere kadar pek çok alanda başarılı çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Polatlı ile ilgili her meseleyi kendimize dert edindik, çalıştık. Çalışmaları birlikte gerçekleştirdiğimiz bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra toplu iş sözleşmesi imzalandı. Daha sonra Sendikamız Genel Sekreteri Devlet Sert, emeğe saygı ve katkılarından dolayı Polatlı Belediye Başkanı Yakup  Çelik’e bir plaket, şube başkanımız Şahin de çiçek takdim etti. İşyeri sendika temsilcilerimiz de Sendikamız Genel Sekreteri Sert’e, bir buket çiçek takdim etti.