Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » ORTAHİSAR BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ COŞKUSU

ORTAHİSAR BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ COŞKUSU

O

rtahisar Belediyesi iştiraki Orbel A.Ş.’nde toplu iş sözleşmesi Genel Başkan Vekilimiz Av. Hüseyin Öz’ün katılımlarıyla imzalandı.

Sendikamız HİZMET-İŞ ile Trabzon’a bağlı Ortahisar Belediyesi arasındaki toplu iş sözleşmesi Genel Başkan Vekilimiz Av. Hüseyin Öz, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Orbel A.Ş. Genel Müdürü Sezgin Yılmaz ve Trabzon Şube Başkanımız İsmail Hakkı Kaplan tarafından imzalandı.

Sözleşme imza töreninde Genel Sekreter Yardımcımız ve Öz Maden-İş Genel Başkan Yardımcısı Fahrettin Kütükçü ile Rize Şube Başkanımız Mehmet Alaca da yer aldı.

Orbel A.Ş.’nde çalışan üyelerimizin ücretleri, bir yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi ile altı aylık dilimler halinde yüzde altışar oranında artırıldı. Tüm sosyal haklarda da yine her altı ay için yüzde altışar oranında artışın yapıldığı sözleşmede ayrıca, her çocuk için 15 TL olan çocuk yardımı 30 TL’ye çıkarıldı. Toplu iş sözleşmesiyle sağlanan artış, üyelerimiz tarafından alkışla karşılandı.

Sözleşme imza töreninde bir konuşma yapan Genel Başkan Vekilimiz Av. Hüseyin Öz, sözleşmeyi başarılı bir toplu iş sözleşmesi olarak nitelendirerek, sözleşmede emeği geçenlere teşekkür etti.

Ortahisar Belediyesi’nde örgütlü olmanın HİZMET-İŞ Sendikamız için önemli olduğunu vurgulayan Öz, Sendikamız ile Ortahisar Belediyesi ve Orbel A.Ş’de çalışan üyelerimiz arasında diyaloğun daim olmasını temenni etti.

Öz, sözleşme töreninde bulunan katılımcıların Berat Kandilini de kutladı.

Toplu sözleşme töreni Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç ile Trabzon Şube Başkanımız İsmail Hakkı Kaplan’ın konuşmalarının ardından, karşılıklı hediyeleşme ile son buldu.