Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » MUŞ GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDE TİS İMZALANDI

MUŞ GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDE TİS İMZALANDI

Muş Şube Başkanlığımız tarafından, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde taşeron olarak çalışan işçilerin toplu iş sözleşmeleri yapıldı.

Toplu İş Sözleşmesi, Hizmet İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır ile işveren temsilcisi İhsan Aytemiş arasında imzalandı. Taşeron işçilerin kadroya alınması ve toplu sözleşme hakkına sahip olunması için ciddi bir mücadele veren Sendikamız,  çalışanların umudu olmaya devam ediyor.

Geçen yıl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde çalışan hizmet alımı işçiler için grev oylaması yapan Sendikamız sandıktan ‘Hayır’ oyunun çıkması ile harekete geçti. Muş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) yetkilileri nezdinde yapılan oylama sonucunu Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ne gönderen Sendikamız, Yüksek Hakem Kurulu’nun kararının ardından toplu sözleşme yapmaya hak kazandı.

Kalır ve yönetim kurulu üyeleri, yapılan görüşmelerin sonucunda hizmet alımı personellerin geçmiş bir yıllık sosyal hakları ile bundan sonraki hakları konusunda mutabakata vardı.

Kalır, yaptığı konuşmanın ardından işveren temsilcisi İhsan Aytemiş’e plaket verdi. Aytemiş de yaptığı konuşmada, çalışanların sosyal haklarının korunması için yapılan toplu sözleşmenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.