Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » KAYSERİ/YEŞİLHİSAR BELEDİYESİ

KAYSERİ/YEŞİLHİSAR BELEDİYESİ

Sendikamız HİZMET-İŞ Kayseri Şube Başkanlığı ile Yeşilhisar Belediyesi arasında devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

Yeşilhisar Belediyesi başkanlık makamında gerçekleştirilen törene, HİZMET-İŞ Sendikası Kayseri Şube Başkanımız Serhat Çelik, Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz, sendika ve belediye yetkilileri katıldı.

Kayseri Şube Başkanımız Serhat Çelik, toplu iş sözleşmesinin yürürlüğe girmesiyle birlikte üyelerimizin ücretleri ve sosyal haklarına yüzde 13 oranın da zam yapılacağını, belirterek, “Bu toplu iş sözleşmesi 2018 yılının ilk toplu iş sözleşmesidir. Yeşilhisar Belediyesi’nde birlik beraberlik, huzur içerisinde bir çalışma ortamı var. Bu ortamın oluşmasında ve sözleşmemizin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Yeşilhisar belediyemize ve üyelerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz ise, işçilerine imkânları nispetinde en iyi zammı verdiklerini söyleyerek, “Sözleşmemiz arkadaşlarımıza ve belediyemize hayırlı uğurlu olsun. Aileleriyle birlikte aldıkları maaşları güle güle harcasınlar” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Çelik günün anısına Belediye Başkanı Akdeniz’e bir plaket takdim etti.