Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » KARLIOVA VE KIRKÖY BELEDİYELERİNDE TOPLU SÖZLEŞME

KARLIOVA VE KIRKÖY BELEDİYELERİNDE TOPLU SÖZLEŞME

Muş Şube Başkanlığımız, Bingöl/Karlıova ve Muş/Kırköy Belediye Başkanlıkları ile toplu iş sözleşmesi imzaladı.

Sendikamız ile Bingöl’e bağlı Karlıova Belediyesi ve Muş’a bağlı Kırköy Belediyesi arasında toplu pazarlık görüşmeleri olumlu sonuçlandırılarak toplu iş sözleşmeleri Muş Şube Başkanlığımız ile Karlıova ve Kırköy Belediye Başkanlıkları arasında imzalandı.

KARLIOVA BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME

Sendikamız ile Bingöl’e bağlı Karlıova Belediyesi arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandırılarak Muş Şube Başkanımız Yaşar Kalır ile Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl tarafından imza altına alındı.

3 Yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi gereği üyelerimizin birinci yıl ücret ve sosyal haklarında %15 artış sağlanırken, 2. Yıl için taban ücretlerde ve sosyal haklarına %15 üçüncü yıl da %15 oranında artış yapılması karara bağlandı.

Belediye Başkanı Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının Belediyemizde çalışan işçilerimize hayırlara vesile olması temennisinde bulunurken, Hizmet İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar KALIR ise Toplu İş Sözleşmesinin Belediye’de çalışan ve emek veren tüm üyelerimize hayırlı olması temennisinde bulundu. Ve Belediye Başkanına Tüm işçilerimiz adına teşekkürlerimizi sunarız dedi.

KIRKÖY BELEDİYESİNDE TOPLU SÖZLEŞME

Sendikamız İle Muş’a bağlı Kırköy Belediyesi arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandırılarak Muş Şube Başkanımız Yaşar Kalır ile Kırköy Belediye Başkanı M.Şerif Mendeş tarafından imza altına alındı.

Toplu iş sözleşmesiyle ilgili bilgi veren Muş Şube Başkanımız Yaşar KALIR, toplu iş sözleşmesinin 3 yıl süreli olarak imzalandığını belirterek, birinci yıl ücretler ve sosyal ödemelerde yüzde 11, sözleşmenin ikinci yılında yüzde 10, üçüncü yılında ise yüzde 12 oranında artış yapılmasının karara bağlandığını söyledi.