Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » GÜMÜŞHANE’DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

GÜMÜŞHANE’DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ile Gümüşhane Belediyesi’nde hizmet veren Gümüşhane Şehircilik ve Sosyal Hizmetler AŞ. arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi Trabzon Şube Başkanımız İsmail Hakkı Kaplan ile Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen arasında imzalandı.

1.5 yıl geçerli olacak toplu iş sözleşmesi kapsamında üyelerimizin yevmiyelerine ilk yıl için %20 zam yapılırken, sonra ki altı aylık dönem için %4 zam yapıldı.  Sosyal haklar için yardımlarda aynı oranlarda artışa gidildi.

Toplu iş sözleşmesinde konuşan Trabzon Şube Başkanımız İsmail Hakkı Kaplan, “ Gümüşhane’de ilk defa yapmış olduğumuz toplu iş sözleşmemizin Belediyemize, Sendikamıza ve üyelerimize, hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum. İşçilerimizi enflasyona karşı ezdirmeyen işçi dostu Belediye Başkanımız Ercan Çimen’e saygılarımı sunuyorum” dedi.

Gümüşhane Belediye Başkanı Çimen ise, “Biz işçilerimizle birlikte büyük bir aileyiz. Alın teri kurumadan işçinin hakkını vermeyi şiar edinen bir belediye başkanıyım. Gönül isterdi ki daha çok verebilelim ancak tüm imkânlarımızı zorlayarak bu seviyeye gelebildik işçilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.