Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » FELAHİYE BELEDİYESİ VE BÜNYAN HALICILIK TUR. A.Ş’DE TİS İMZALANDI

FELAHİYE BELEDİYESİ VE BÜNYAN HALICILIK TUR. A.Ş’DE TİS İMZALANDI

S

endikamız ile Felahiye Belediyesi Ve Bünyan Halıcılık Tur. A.Ş’de toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sendikamız ile Felahiye Belediyesi ve Bünyan Belediyesi Halıcılık Tur. A.Ş arasında yürütülen toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

Hizmet-İş Sendikası olarak her zaman hem belediye hem de işçilerin menfaatlerini eşit oranda korumaya gayret gösterdiklerini söyleyen Kayseri Şube Başkanımız Serhat Çelik, Bünyan Belediye Başkanlığı’nda yapılan toplu iş sözleşme görüşmelerinde Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu’nun işçilerin haklarının verilmesi konusunda kendilerine yardımcı olduğu için teşekkürler etti.

Bünyan Belediyesi Halıcılık ve Turizm Şirketinde çalışanların maaş artışlarının yüzde 18 oranda olacağını söyleyen Çelik sözleşmenin iki tarafa için de hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu da yaptığı konuşmasında hiçbir ücretin alın terinin karşılığının olamayacağını ve işçilerinin yaz kış demeden Bünyan halkının hizmetinde çalıştıklarından dolayı memnun olduklarını belirterek, “ İşçilerimiz yaz demeden, kış demeden halkımızın ferahı için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Aldıkları zammı aileleri ile birlikte huzur içinde harcasınlar. Hiçbir ücret alın terinin karşılığı olamaz” dedi.

Felahiye Belediyesi ile yapılan toplu iş sözleşmesi hakkında da bilgiler veren Çelik, sözleşmenin yürürlük süresinin 3 yıl olduğunu ve yürürlüğe girmesiyle birlikte ücretlerde ve sosyal haklarda yüzde 25 oranında artış olacağını söyledi.

Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun’da işçilerinin hak ettikleri maaşı günün de verebilmeyi ilke edindiklerini söyleyerek toplu iş sözleşmesinin iki taraf içinde gayet sevindirici olduğunu belirtti.