Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » EVREŞE BELEDİYESİ’NDE ÜYELERİMİZİN ÜCRETLERİNE %25 ZAM

EVREŞE BELEDİYESİ’NDE ÜYELERİMİZİN ÜCRETLERİNE %25 ZAM

Sendikamız ile Çanakkale’ye bağlı Evreşe Belediyesi arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde mutabakata varılarak imzalar atıldı.

Toplu iş sözleşmesi kapsamında üyelerimizin taban ücretlerine %25 oranında zam yapılırken, emekçilerin sosyal haklarına da %25 oranında artış yapılması konusunda da anlaşmaya varıldı.

Toplu iş sözleşmesi, Çanakkale İl Başkanımız Vedat Yılmaz ve Evreşe Belediye Başkanı Dr. Ali Kamil Soyuak arasında imzalanırken, imza töreninde konuşan Çanakkale İl Başkanımız Yılmaz, “ Belediye Başkanımız daha önce imzaladığımız sözleşmelerde işçi kardeşlerimizin yüzünü güldürmüştür. Alın teri üzerinden pazarlık yapmadan toplu iş sözleşmesini imzalayan, işçisinin emeğinin karşılığını vererek hakkını gözeten, işçisiyle el ele gönül gönüle olan Evreşe Belediye Başkanımız Ali Kamil Soyuak’a Sendikam, şahsım ve işçi kardeşlerim adına teşekkür ediyorum. Sözleşmemizin Evreşe emekçilerine hayırlı olmasını dilerim “ dedi.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Evreşe Belediye Başkanı Dr. Ali Kamil Soyuak ise, “Evreşemizin güzelleşmesi için canla başla çalışan arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun. Vatandaşlarımızın refahı ve huzuru için ihtiyaç duyulan hizmetleri sunmak için gece gündüz hep beraber çalışıyoruz ve yaptığımız faaliyetlerle halkımıza faydalı olmayı amaçlıyoruz. Peygamber efendimiz ‘işçinin ücretini alın teri kurumadan ödeyiniz’ şeklinde emretmiştir. Bizde elimizden geldiğince Peygamberimizin emrine riayet etmeye çalışıyoruz.  Bu sözleşme hepimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.