Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » BELPAŞ A.Ş.’DE TOPLU SÖZLEŞME

BELPAŞ A.Ş.’DE TOPLU SÖZLEŞME

30 ay süreli TİS ile taban yevmiyeler oluşturuldu ve her 6’da bir %5 oranında zam yapılması bağıtlandı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Belpaş A.Ş. işyerinde Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Sendikamız HİZMET-İŞ ile ve Belpaş A.Ş.’nin üyesi olduğu işveren temsilcisi kamu kuruluşu  Yerelsen (Kamu İşverenleri Sendikası) arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

Sendikamız ile Belpaş A.Ş.’nin üyesi olduğu Yerelsen arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak Sakarya Şube Başkanımız Mehmet Mesut GÖKDEMİR, Belpaş A.Ş. Genel Müdürü Nihat SEYMEN, Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Yahya BİLGİN tarafından imzala altına alındı.

30 ay süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi ile üyelerimizin ücretlerine birinci yıl 1.altı ay taban yevmiyeleri oluşturuldu ve 2. Altı ay %5, 3. Altı ay %5, 4. Altı ay %5, 5. Altı ay %5 oranında artış sağlandı. Sosyal haklarda da aynı oranda artış yapıldı.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde, Sakarya Şube Başkanımız Mehmet Mesut GÖKDEMİR, Belpaş A.Ş. Genel Müdürü Nihat SEYMEN emeğe ve alın terine katkılardan dolayı teşekkürlerini sundular. Yapılan konuşmalarda, Belpaş A.Ş. nin kısıtlı imkanlarına rağmen, örnek bir toplu sözleşme imzalandığın altı çizilerek, yapılan sözleşmenin Belpaş A.Ş. çalışanlarına, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ve Sakarya halkına hayırlı olması temennisinde bulunuldu.