Ana Sayfa » Faaliyetlerimiz » Toplu İş Sözleşmeleri » BAHÇE BELEDİYESİ’YLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

BAHÇE BELEDİYESİ’YLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamız ile Osmaniye’ye bağlı Bahçe Belediyesi arasında devam eden toplu iş sözleşme müzakereleri anlaşma sağlanarak törenle imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi Adana Şube Başkanımız Abdurrahman Yücel ile Bahçe Belediyesi Başkanı İbrahim Baz tarından imzalandı.

2 yıl geçerli olacak toplu iş sözleşmesine göre üyelerimiz ücretlerine birinci yılda %22.5 oranında zam yapılırken, ikinci yılda gerçekleşecek yıllık enflasyon artış oranına ek %5 refah payı ilave edilecek. Sözleşmede ayrıca sosyal yardımlara %20 oranında zam yapılması konusunda anlaşıldı.

İmza töreninde konuşan Adana Şube Başkanımız Abdurrahman Yücel, “İmzalanan toplu iş sözleşmesinin Bahçe Belediyesine, Sendikamıza, ve üyelerimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Çok şükür 5 yılı geride bıraktık. Bugüne kadar hiç bir üyemizden maaşlarımızı alamıyoruz gibi sözler duymadık. Bundan dolayı belediye başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Yeni dönem toplu iş sözleşmesiyle iyi bir artış sağladık. Cenab-ı Allah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da huzurla çalışmayı ve rızkınızı helalinden kazanmayı ve yemeyi nasip etsin” dedi.

Bahçe Belediyesi Başkanı İbrahim Baz ise yaptığı konuşmada, “Belediyemiz işçi kadrosunda bulunan kardeşlerimize Toplu iş sözleşmesinin hayırlı olması temenni ediyorum. Bizler bütçe imkanları içerisinde her zaman çalışanlarımıza en yüksek ücreti ödeyebilme çabasında olduk. Halkımıza en nitelikli hizmetin sunulması konusunda işçi kardeşlerimizin alın terlerinin bu sözleşme ile karşılığını bulduğuna yürekten inanıyorum” diye konuştu.